Kezdőlap > tudastar-lakberendezes

A beltéri ajtók a középpontban, trendkövető dizájn

Mindenki szeretne jó minőségű nyílászárót amikor a régiek cseréjéhez vagy újak beszerzésének idejéhez érkezik. Érdekes, hogy a nyílászárók alatt az emberek rögtön az ablakokat vagy bejárati ajtókat értik, illetve csak azok hang- és hőszigetelő képességére fókuszálnak, hiszen ezek a tulajdonságok a minőségi beltéri ajtók esetében legalább olyan fontosak, mint homlokzati társaiknál! Az IMODIFA különösen nagy hangsúlyt fektet a luxus beltéri ajtók minden tulajdonságának magas minőségére, ezért is dolgoztuk ki a fémmerevítésű ajtólapokat, emiatt készítjük termékeinket prémium alapanyagokból és ezért adunk teret megrendelőink egyedi igényeinek. Ha szeretné megtervezi ajtaja arculatát akkor az AJTÓTERVEZŐ által nyújtott sok ezer variációs lehetőségből bármilyen stílusú otthonba illő megoldást alkothat.

A beltéri ajtók elhelyezése

Ahhoz, hogy az IMODIFA felsőkategóriás beltéri ajtói hosszútávon megőrizzék minőségüket néhány feltételnek a beépítést megelőzően teljesülnie kell. A beltéri ajtók tokjának stabil rögzítése érdekében legalább 5 cm-es falfül, vagyis káva megléte, illetve pontos helye mindenképpen fontos a falszerkezetek kialakításakor. A falnyílás mellett 5-6 cm-el ne legyen beépítve semmilyen gardróbszekrény, elektromos kiállás vagy kapcsoló, mert az akadályozza a tokborítás elhelyezését és a tok rögzítését. A vizes helyiségekben technológiai tömítés alkalmazása szükséges a hidegburkolat és a beltéri ajtók részeinek találkozásánál. A beltéri ajtó beépítéséig gondoskodni kell a megfelelő tárolásáról is. Ha a beépítés ideje és a vásárlás között sok idő telik el, akkor az optimális klíma mellett, vízszintesen, több helyen alátámasztva tárolja az ajtót a beépítésig, de csak abban az esetben ha a padló, amire helyezi teljesen sík. Ezt fontos ellenőrizni, hiszen ellenkező esetben az ajtó elgörbülhet. A beltéri ajtók lapját és tokját minden esetben a többi elemével együtt óvni kell a nedvességtől, és a magas páratartalomtól. Amennyiben ezek a feltételek és feladatok megvalósulnak, hosszú életű és nagyszerű minőségű IMODIFA beltéri ajtók fogják otthonát díszíteni. A legjobb megoldásért vegye fel velünk a kapcsolatot, a beépítést pedig bízza hozzáértő szakemberekre.

Ajtó minden helyiségre

A beltéri ajtók kiválasztásakor érdemes szem előtt tartanunk bizonyos mechanikai és klimatikai szempontokat annak érdekében, hogy a különböző helyiségekhez legjobban illő ajtótípust találjuk meg. Rendkívül fontos, hogy a beltéri ajtók milyen funkcionalitású helyeket választanak el, valamint, hogy az elválasztott helyiségek hőmérsékletei mennyire térnek el egymástól. A sötétebb helyiségek esetében leginkább az üveggel osztott típus ajánlott. Az ilyen ajtótípusnak köszönhetően a természetes fényt a legnagyobb mértékben ki tudjuk használni, így az árammal is takarékoskodhatunk, hiszen nappal nem szükséges mesterséges fényt használni. Azon helyiségek esetében, amelyek szellőztetést igényelnek, például mosókonyha, fürdőszoba, a szellőzővel felszerelt nyílászáró ajánlott a hatékony és folyamatos szellőzés érdekében a magas páratartalom miatt. A beltéri ajtók cseréjekor fontos odafigyelni, hogy a légáramoltatást ne akadályozzuk semmilyen módon, abban az esetben, ha elszívórendszer működik a helyiségben. A tömör faajtó, CPL és HPL ajtók, illetve a papírfóliás ajtók a fürdőszobák esetében egyáltalán nem ajánlottak. Ezzel szemben az IMODIFA által készített ajtó az ilyen helyiségek esetében is kiváló választás a magas párazáró tulajdonságuk miatt.

Vigyázz, kész, felújítás!

Amikor a lakás felújítására kerül sor, fontos a beltéri ajtók cseréje, hiszen azok nem csupán térelválasztó szerepet tölthetnek be, hanem a lakóhelyiség esztétikus díszévé is válhatnak. A nagy páratartalmú helyeken, vagy ahol sokat szoktak felmosni, fontos megoldani az alapos vízzárást. A nyílászáró tokja és a fal között létrejövő hézagot ki kell tölteni valamilyen tömítőanyaggal, annak érdekében, hogy a tok ne vegye fel a nedvességet, valamint, hogy a hangszigetelés és a hőszigetelés is megfelelő legyen. A legtöbbször felázó rész a tok és a padló találkozásánál alakul ki, ezért az ott található hézagot szilikonos tömítőanyaggal mindenképpen tömítsük ki annak érdekében, hogy az ajtó, új állapotát minél tovább megőrizze. Az utólag beszerelhető tok esetében a lábazati szegőt mindig el kell távolítani, amit a burkoló beszerelés után visszarak. Amennyiben a vakolás egyenetlen lesz, a beltéri ajtók tokja és a fal között függőleges hézagok alakulnak ki, ezeket azonban a burkoló vagy a festő falfelülettől függően el tudja tüntetni.